Сообщения

 Виховна година Тема:  Правила успішного спілкування Мета: вчити дітей навичок спілкування, закріплювати ці навички в ігровій формі; формувати культуру спілкування, розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, пам’ять; сприяти об'єднанню дитячого колективу; виховувати позитивні риси характеру. Обладнання: ілюстрація Феї, казкових героїв, сонечка, хмари, букви з розрізної азбуки. Запрошені: завуч з виховної роботи  Нечипорук Е.Г. Хід виховної години І Організація початку уроку 1. Вступне слово вчителя - Сьогодні до нас завітала Фея ввічливості і доброти. В її королівстві небо затягнуло чорними хмарами, стало похмуро й темно. А знаєте чому? Тому що мешканці цього королівства зовсім забули про правила спілкування, вони стали грубими та неввічливими. Вони тепер зовсім мовчать і не розмовляють один з одним. А як ви думаєте, чого Фея вирішила завітати саме до нашого класу? - Отож, на виховні годині ми поговоримо про спілкування і його значення. (перед дітьми зображення Феї та хмар, за
 Урок з розвитку мовлення Тема: «Подорож на залізничному потязі» Мета: закріплювати уявлення дітей про різні види транспорту, їх призначення й особливості пересування;поглиблювати знання учнів про залізничний вид транспорту, правила поведінки на пероні;  збагачувати словниковий запас учнів; розвивати фразове мовлення; операції мислення (аналіз, синтез, порівняння); корегувати властивості сприйняття (цілісність, вибірковість) при виконанні завдань; розвивати довільну увагу (концентрацію, стійкість); розвивати кмітливість, спостережливість.                                                       Хід уроку. І. Вступна частина.  - Сьогодні відправимось у подорож.  Але відома, що краще подорожувати з друзями. Скажіть мені кого з своїх друзів ви б взяли у подорож і чому? Вправа «Кого візьму з собою подорожувати»    Кожна дитина, дивлячись на сусіда ліворуч, робить комплімент. Наприклад: «Я візьму  з собою  Оленку, тому що вона весела. Я візьму з собою Василька, тому що він усім допомагає» (тво
 Урок  з  Я досліджую світ 4 клас. Тема. Обертання Землі навколо осі. Доба  Мета:  Ознайомити  учнів  з  причиною  зміни  дня  і ночі  на  Землі,  вчити  встановлювати  причинно-наслідкові  зв'язки  у  природі  на  основі власних  спостережень,  допомогти  з'ясувати  послідовність  подій  протягом  доби, формувати  потребу  у  пізнанні  природи;  розвивати  увагу,  пам'ять,  логічне  мислення, кмітливість; виховувати прагнення дізнаватися більше про природу Землі.   Обладнання:  предметні картки,  ліхтарик  і  глобус  для  проведення  досліду,  заготовки  ілюстрацій  та  кольорові олівці  для  ілюстрування  зміни  дня  і  ночі, презентація, навчальний мультфільм.                                   Хід уроку Загальнокорекційний етап. Діти, давайте привітаємося і відрекомендуємо себе. Скажемо про себе щось цікаве, якусь якість свого характеру. Вітання Діти відрекомендовуються жартівливим способом. До привітання додають прикметники для опису себе («Доброго дня, я весела Іринка»
 Я досліджую світ. Тема: Тварини взимку.  Мета: формувати уявлення учнів про звірів та ознаки, які відрізняють їх від інших тварин;  - про причини змін у житті звірів, відповідно до зміни пори року;  - обговорити, як можна допомогти тваринкам;  - застосувати знання про звірів в різноманітних життєвих ситуаціях;  - формувати навички природоохоронної роботи;  - сприяти розвитку дослідницької активності, творчих здібностей та інтересів учнів. - формувати уміння учнів зв’язно висловлювати думку; - спілкуватися державною мовою; - налагоджувати взаємодію з оточуючими;  - розвивати навички спілкування. Обладнання: роздатковий матеріал (зображення тварин); малюнки зимового лісу; мультфільм «Маша і Ведмідь: сліди небачених тварин». Хід уроку І Організаційний момент         1. Вітання                            Ми сьогодні рано встали, Любу маму привітали. Одяглися всі швиденько І побігли ми раненько Прям до школи в 1 клас, Бо чекають там на нас Вчитель, друзі, любий клас – Він навчить багато на

Розвиток мовлення

 Конспект заняття з розвитку мовлення «Зимові розваги»     Мета: Вчити дітей цілеспрямованому розглядання картини (цільове сприйняття, послідовне розглядання окремих самостійних епізодів, оцінка зображеного ) ; виховувати вміння складати логічний, емоційний і змістовну розповідь. Завдання: 1. Узагальнювати поняття «Зимові розваги»; 2. розвивати мовленнєвий висловлювання; 3. Закріплення свистячих звуків з-З; 4. Формувати вміння розрізняти прикметник від іменника; Обладнання: Дошка. М'яч для дидактичної гри «Ласкаве слово». Демонстраційний матеріал - картинки із зображенням зимових розваг (діти, які катаються на санках, лижах, ковзанах; діти годують птахів; діти будують зимові споруди).                                                         Хід заняття. Орг. Момент: Діти встають перед стільчиками. Вихователь пропонує дітям пограти у дидактичну гру «Ласкаве слово». На стільчик сідає той, хто назве мені лакове слово. (Проводиться гра: сніг-сніжок, гірка - гірочка тощо). Відгадування з

Образотворче мистецтво

 Образотворче мистецтво Тема: Малювання зимової ялинки Мета: Ознайомити учнів із нетрадиційними техніками малювання. Вчити учнів малювати різними видами, передаючи правильне розміщення, форми, колір і пропорції рослини. Розвивати вміння виконувати малюнок у певній послідовності за зразком; розвивати дрібну моторику руки. Виховувати любов до природи, почуття естетичної насолоди, спостережливість, акуратність, увагу; збуджувати в учнів інтерес до творчої діяльності в умовах практичної роботи. Тип уроку: комбінований Обладнання: аркуш синього кольору формату А4, акварельні та гуашеві фарби, відеозаписи, таблиця кольорів, палітра, пензлики, зубні щітки, папір, сіль.                                                                  Хід уроку: І. Організаційний момент. Продзвенів уже дзвінок, розпочнемо наш урок. Девіз уроку: «Ми працю любимо, що в творчість перейшла». Психогімнастика «Усміхніться» На столі — різнокольорові смужки паперу. Дітям пропонують узяти смужку, що їм подобається. — А
 Тема: Закриття проекту «Світ живої природи. Що необхідно організмам для життя?» Мета: Продовжувати формувати в учнів уявлення про умови необхідні для життя рослин; розвивати спостережливість і кмітливість, вміння робити висновки і доводити свою думку розширити та уточнити уявлення дітей про овочі та фрукти, де вони ростуть (фрукти в садах на деревах, овочі на городі, в полі); формувати знання про те, як люди їх вживають, яку приносять користь;  розвивати уважність, спостережливість; виховувати допитливість                                   Хід уроку Психогімнастика «Я — дерево» — Я — дерево. Я росту в лісі. Навколо мене багато друзів, таких дерев, як я. Мої ноги — це міцне коріння. Моє тіло — тоненький стовбурець, мої руки — то гілочки. Вони тягнуться до ясного неба, відчувають теплі сонячні промінчики, вбирають тепло, що розливається по всьому тілу. Я — дерево. Вітерець грається моїми листочками, гойдає мої гілочки. Мені приємно, добре, я дарую свій гарний настрій усім навколо. Бесід